Реєстрація
Українка стала міністром закордонних справ Канади

Українка стала міністром закордонних справ Канади

12:33 11.01.2017
Христя Фріланд, українка за походженням, вчора, 10 січня, призначена на посаду міністра закордонних справ Канади. Інформацію про це оприлюднила прес-служба прем’єр-міністра Канади. Посилаючись на версії «Української правди» та Вікіпедії, повідомляє «Волинська правда».

Фріланд, яка донедавна займала пост міністра міжнародної торгівлі Канади, замінила на посаді Стефана Діона, який залишає політику, щоб зайняти дипломатичний пост.

 

За інформацією «The Globe and Mail», прем’єр Канади Джастін Трюдо високо оцінив роботу Фріланд на переговорах щодо підписання угоди про вільну торгівлю між Канадою та Європейським Союзом (CETA), а також її роботу на посаді голови урядового комітету з канадсько-американських відносин.

 

Нагадаємо, що Фріланд є серед 13 канадських офіційних осіб, яким заборонений в’їзд в Росію в рамках відповідних санкцій, запроваджених президентом РФ Володимиром Путіним в березні 2014 року. Ще тоді у своєму Twitter Фріланд написала, що пишається тим, що потрапила у «санкційний список» Путіна.

 

Христя Фріланд народилася 8 лютого 1968 року канадському місті Піс-Рівер у провінції Альберта. Її мати, Галина Хом’як є українкою за походженням. Журналістську кар’єру Христя Фріланд починала в Україні в якості стрингера «Financial Times», «The Washington Post» і «The Economist».

 

Пізніше вона працювала у «Financial Times» у Лондоні заступником редактора, редактором британських новин, начальником московського бюро, кореспондентом у Східній Європі, редактором вікенд-видання та редактором FT.com. Згодом оголосила про намір балотуватися на виборах до парламенту Канади від Ліберальної партії. Вона виграла внутрішньопартійні праймеріз 15 вересня 2013 року і була обрана до парламенту 25 листопада.

 

4 листопада 2015 призначена міністром міжнародної торгівлі Канади. 10 січня в результаті перестановок у Кабінеті міністрів призначена міністром закордонних справ. Подібно до її колеги Мері-Енн Мігичук, складаючи присягу члена кабінету міністрів, Христя Фріланд поклала свою руку на українське Євангеліє, а вкінці сказала по-українськи «Дякую!»Українка стала міністром закордонних справ Канади Христя Фріланд, українка за походженням, вчора, 10 січня, призначена на посаду міністра закордонних справ Канади. Інформацію про це оприлюднила прес-служба прем’єр-міністра Канади. Посилаючись на версії «Української правди» та Вікіпедії, повідомляє «Волинська правда».
Теги: Соціум Політика


На фото без цяцьок на вухах, без макіяжу! Ви соббі можете уявити українську сіністерку такою лахушкою? Я -ні!
13:25 11.01.17, Жанна
Відповісти
Українка керує в Канаді, а канадійка в Україні. Обмін. Не впевнена, що рівноцінний.
13:23 11.01.17, Богдана
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації