Реєстрація
У Луцьку знайшли додаткове фінансування на придбання житла військовим

У Луцьку знайшли додаткове фінансування на придбання житла військовим

16:24 11.01.2017
У Луцькій міській раді планують збільшити вдвічі розмір пайової участі забудовників у розвиток інфраструктури міста, - повідомляє «Волинська правда».

Згідно ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», від кожної багатоповерхівки місто отримує певний відсоток коштів від загальної вартості будинку. Це передбачається Положеннями про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури Луцька.

 

Забудовники з кожної новобудови сплачували у казну міста певну суму пайової участі, яку визначала міська рада. (Наприклад, дотепер вони сплачували 1,5% при будівництві багатоквартирного будинку). Ця сума йшла на розвиток Луцька.

 

Збільшити вдвічі пайову участь, а половину отриманих від цього коштів спрямувати на «Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, інвалідів війни, які були призвані на військову службу по мобілізації для участі в проведенні антитерористичної операції, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців зазначених категорій на 2017-2019 роки». Таку ініціативу запропонував депутат Луцької міської ради Андрій Покровський, який впевнений, що це буде вагомий внесок у бюджет міста і, зокрема, у вирішення питання виділення житла учасникам бойових дій та сім’ям загиблих.

 

«Програми забезпечення житлом бійців, які воювали на Сході, звичайно хороші і працюють, але за рік ми можемо забезпечити житлом максимум 20 атовців, а у нас житла потребують приблизно дві сотні військових, які чекатимуть років десять своєї квартири», - каже Андрій Покровський. І пропонує збільшити пайову ставку до 3-4%, так як це зробили у інших обласних центрах України.

 

Саме такі зміни дозволять залучити до бюджету додаткові кошти, які і збільшать можливості фінансування Програми забезпечення житлом учасників АТО, а також членів сімей загиблих, зниклих безвісти військовослужбовців.

 

Нові ставки пайової участі запропоновано встановити такі:

- для об’єктів, призначення яких є квартири, будинки одноквартирні, загальна площа яких більше 300 квадратних метрів, багатоквартирні житлові будинки – 3%;

- об’єктів, призначення яких є будівлі промислові, гаражі, паркінги – 3%;

- об’єктів, призначення яких є резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу (автозаправні станції) – 10%

- інших, що не ввійшли до зазначеного переліку – 5%.

 

При збереженні сучасних темпів будівництва, такий підхід дозволить додатково залучати щонайменше 4 мільйони гривень щорічно на придбання квартир для учасників АТО.

 

Ще однією можливістю залучити додаткові кошти на програму це – продаж чи оренда земельних ділянок міської комунальної власності на аукціонній основі за найвищою ціною.

 

«Це робота на прозорість сплати забудовниками коштів до бюджету і ,відповідно, без будь-яких махінацій чи особистих домовленостей виділення житла для атовців. Я говорив із деякими забудовниками, для них важлива ділова репутація, прозорість роботи з міськрадою, тому вони готові грати за новими правилами», - повідомив Андрій Покровський.

 

Керівник Волинської обласної організації ветеранів АТО Ярослав Мудрик розповів, що хотів би щоб усі ці кошти йшли у бюджетну базу закупівлі житла для військових, а потім вони розподілятимуться за програмами.

 

Депутат Алла Надточій запропонувала дізнатись скільки є таких атовців, які готові внести 50% суми вартості житла за програмою співфінансування учасників бойових дій.

 

«Усі ті військові, з якими я спілкувалась кажуть, що хоч вони і мають роботу, але знайти півсуми вартості квартири проблематично. Хоча ті 8 млн грн, що виділені на програму забезпечення житлом «50х50» уже розписані. Але, якщо охочих уже не буде, то ті кошти просто перевести на закупівлю квартир».

 

«Я буду підтримувати це рішення , але все ж хотілося б почути представників організацій воїнів та ветеранів АТО», - каже депутат Микола Яручик.

 

Із цією пропозицією Андрія Покровського погоджується і депутат Луцькради Сергій Була, але на його думку варто врахувати зміни держбудівельних норм: «Я вважаю, що потрібно, щоб база нарахування була фіксована, що встановлюється в розмірі держбудівельних норм витрат на будівництво житла з моменту, коли подається декларація. А держбудівельні норми міняються два-три рази в рік».

 

Чи підтримають депутати міськради такі нововведення – дізнаємося 25 січня під час сесії. Відтак, луцькі учасники АТО можуть сподіватися, що поліпшення їхніх житлових умов стане реальністю, а не залишиться лише гарними словами на папері.

 

 У Луцьку знайшли додаткове фінансування на придбання житла військовим У Луцькій міській раді планують збільшити вдвічі розмір пайової участі забудовників у розвиток інфраструктури міста, - повідомляє «Волинська правда».
Теги: Соціум Економіка


Як Гузю чи Козюрі гроші в бюджеті на квартири найшли, а солдатам нема?!
16:44 11.01.17, читаю Правду
Відповісти
Він - бізнесмен. і прекрасно знає, що будівельна мафія завищує ціни на житло як мінімум в 2 рази. Тож можуть вони дати хлопцям житло й так.
16:41 11.01.17, Саня
Відповісти
Знаючи Покровського, зумніваюся, що він це пропонує чисто з людських помислів. Думаю, там є скриті течії.
16:38 11.01.17, Вова
Відповісти
Хлопцям на лікування треба, де вони візьмуть 50 відсотків вартості? Бан пограбують?
16:34 11.01.17, Данило
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації