Реєстрація
У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО)

У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО)

16:25 15.02.2017
В обласному центрі Волині відбулися урочистості з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану та вшанування подвигу мужніх воїнів-інтернаціоналістів, - інформує «Волинська правда».

Святковий концерт для військових, котрі жертвували власним життям у далекому Афганістані, відбувся у стінах Волинського облмуздрамтеатру.

 

Розпочався захід, традиційно, із виконання Державного Гімну України та вшанування пам’яті полеглих бійців хвилиною мовчання. Потому, до уваги всіх присутніх продемонстрували кінофільм про війну в Афганістані, яка відбувалася у зовсім недалеких 80-х роках минулого століття. Тоді ще військові з України вирушали на Схід у складі радянської армії, нині чимало з них беруть участь у бойових діях на сході України в складі армії української. Це люди, котрим впродовж життя довелося пізнати біль і втрати від двох воєн. Втім, сьогодні, згадуючи буремні часи, сильні та ще такі молоді ветерани із радістю зустрічали один одного, міцно потискаючи руки та обіймаючи своїх побратимів. Водночас, щиро та по-доброму, усміхалися власним дітям, яких привели на урочисті заходи… У такі моменти дуже помітно, що та, здавалося б, безпосередня усмішка до молодого покоління таїть у собі чималу глибу життєвого досвіду, набутого дорогою ціною.

 

 

Серед усіх присутніх, участь в урочистостях взяли й представники місцевої та обласної влади.

 

Зокрема, голова обласної спілки афганців та депутат обласної ради Григорій Павлович наголосив, що 15 лютого – це особлива дата для солдатів та офіцерів. І цього дня щороку люди відзначають подвиг воїнів, аби із покоління в покоління передавати пам’ять про них.

 

 

«15 лютого – особлива дата для солдатів та офіцерів, які гідно виконали свій військовий обов’язок в Афганістані та на території інших держав. Ці щорічні зустрічі необхідні нам, щоб в пам’яті людській зберігалася повага до воїнів, які проявили стійкість, відвагу та героїзм, та виконали військову присягу. На життя наших родин випало дві неоголошені війни. Війна – це каліцтво і втрати, це чиєсь недожите життя. В ці дні по всій Україні до пам’ятників загиблих учасників бойових дій ми покладаємо квіти та схиляємо голови в знак глибокої вдячності та шани за їхній бойовий подвиг», - зазначив Павлович.

 

Окрім того, очільник обласної спілки афганців додав, що 70 волинян були повернуті із Афганістану «чорними тюльпанами» до рідних домівок і щорічно цей світ покидають десятки бойових побратимів. Так, минулого року попрощатися довелося ще із 30-ма воїнами. А тому насамкінець Григорій Павлович побажав своїм бойовим друзям здоров’я, всіх благ та Божої допомоги й зазначив, що найцінніше, що дав їм Афганістан – міцну дружбу, бойовий досвід й загострене відчуття любові до Батьківщини.

 

 

Після концерту в облмуздрамтеатрі усі присутні взяли участь в урочистій ході містом, яка протяглася від Театрального майдану до меморіального комплексу «Вічна Слава».

 

Варто зазначити, що війна в Афганістані — повномасштабний збройний конфлікт-агресія Радянського Союзу, проти суверенного Афганістану під приводом боротьби з моджахедами, у якому брали участь урядові війська Афганістану і Радянського Союзу проти повстанських груп моджахедів. Розпочалась у грудні 1979 року нападом спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі і вбивством президента країни Хафізулли Аміна і його оточення та введенням у країну «обмеженого контингенту» Радянської Армії. Війна за офіційними радянськими даними тривала до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року. Унаслідок цієї війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими також і СРСР) близько 1,5 млн або 10% з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати, за офіційними даними СРСР, становили близько 15 тисяч військовослужбовців.

 

 

Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов`язався вивести свій контингент у дев`ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.

 

За повідомленнями, в перші три місяці Афганістан покинули 50 183 військовослужбовців. Ще 50 100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 по 15 лютого 1989 року. Операція з виведення військ постійно піддавалася атакам з боку моджахедів. За інформацією газети «Вашингтон пост», всього в цей період було вбито 523 радянських солдатів.

 

15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем, який переступив по Мосту Дружби кордон двох країн.



У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) В обласному центрі Волині відбулися урочистості з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану та вшанування подвигу мужніх воїнів-інтернаціоналістів, - інформує «Волинська правда».
У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО) У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану (ФОТО)
Теги: Соціум


Владі найбільше вигідні мертві герої, бо живих вона - боїться.
20:31 15.02.17, Юра
Відповісти
Співчуваю афганцям, на їх долю випали важкі випробування. Це мужні люди. Шкода тих, хто загинув за чужі ідеї. Але такий був час, і його змінити тоді українці не могли.
16:33 15.02.17, Валя
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації