Реєстрація
Омолитовлене Диво волинянки-львів’янки Злати-Людмили

Омолитовлене Диво волинянки-львів’янки Злати-Людмили

12:18 16.02.2017
Так цілком справедливо можна назвати 192-сторінкову книгу поезії «Міграції» Злати Павлюк. Це літературне ім’я обрала (чи воно її обрало) Людмила Петрук, у заміжжі – Павлюк. Вона - волинянка за народженням (свій життєвий шлях розпочала в містечку Лукові), львів’янка за місцем проживання і праці (доцент Національного університету імені Івана Франка) і поетеса за сприйманням буття. Повідомляє «Волинська правда».

«Міграції» Злати Павлюк – унікальна, цілісна поетична сповідь, у якій гармонійно єднаються ліричне й філософське начала. Людмила Петрук-Павлюк, яка пише вірші з дитинства і має вагомі творчі напрацювання, у свою першу книгу вмістила тексти, написані фактично впродовж року. А точніше - від вересня 2014 до вересня 2015-го. Це той знаковий, доленосний рубікон, відколи у життєпис України та всіх, хто у ній сущий, наче повернулися, матеріалізувалися мрії та жертовні діяння лицарів-предків.

 

«Звідки ж з’явилися вірші? Із того космосу, з якого вони приходять протягом тисячоліть до тих, хто виявляє бажання і згоду відкрити себе для цього потоку слів, ритмів і мелодій», - зізнається Людмила Павлюк. У книзі кожна поезія – довірлива сповідальна, глибинно-життєдайна і талановита. Як справедливо значиться в редакційному висновку-анотації видавництва «Апріорі», «де побачили світ «Міграції», «це перша книга лірики Людмили Павлюк, яка була поетом із весни її юності, але час достигання книжково-віршових плодів у верховітті її емоційно-душевного світу і присвяти їх широкому загалу настав тепер, улітку зрілості, коли Віра, Надія, Любов огранюються теплим світлом мудрої Софії і разом творять добре омолитовлене Диво, навертаючи нас усіх, вибраних для цієї епохи, до самих себе найкращих, до енергетичної вертикалі духу».

 

Аби переконатися у цьому, варто не розминутися з унікальними текстами волинянки-львів’янки Людмили-Злати Петрук-Павлюк. До речі, «Міграції» шанувальники мистецтва слова зможуть уже незабаром придбати у луцькій книгарні «Є».

 

Як зазначив, роздумуючи про творчість авторки «Міграцій», видатний поет, прозаїк, літературознавець Ігор Павлюк: «Поезія Людмили – творча лабораторія жінки-інтелектуала, нейропсихолога і філософа, яка виросла на волинському Поліссі, в історичному містечку Луків, де, за легендою відомого мистецтвознавця Бориса Возницького, була резиденція містичного Ордену тамплієрів і де його рицарі нібито заховали Чашу Грааля». Тому, слушно зазначає він, «вишукувати, видлубувати у цих лірично-драматичних міграціях-медитаціях якісь «недоліки», «якби» – це майже все одно, що критикувати молитву, яку судить лише Всевишній, як поезію – час і Всевишній… Хочу цитувати-смакувати цю лірику ще і ще, болісно й терпко переживаючи кожне слово, яке світиться мені то екзотичним бра, то зіркою, то містичним місячним сяйвом, то східним чи західним сонячним світлом, то свічковою сяєво провідністю».Омолитовлене Диво волинянки-львів’янки Злати-Людмили Так цілком справедливо можна назвати 192-сторінкову книгу поезії «Міграції» Злати Павлюк. Це літературне ім’я обрала (чи воно її обрало) Людмила Петрук, у заміжжі – Павлюк. Вона - волинянка за народженням (свій життєвий шлях розпочала в містечку Лукові), львів’янка за місцем проживання і праці (доцент Національного університету імені Івана Франка) і поетеса за сприйманням буття. Повідомляє «Волинська правда».
Теги: Соціум


Не чула про таку.
19:58 16.02.17, Соня
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації