Реєстрація
«Енергетична безпека волинян - в руках самих волинян», - Володимир Гунчик

«Енергетична безпека волинян - в руках самих волинян», - Володимир Гунчик

13:21 16.02.2017
У зв’язку із введенням в Україні надзвичайного стану в енергетиці, очільник Волині закликав мешканців області не панікувати, а продовжувати активно дотримуватися режиму енергозбереження. Одночасно губернатор наголосив, що мова йде не про конкретні «катаклізми» в країні, а про підготовку громадян до можливих аварійних ситуацій, - інформує «Волинська правда».

Про це стало відомо під час засідання Антикризового енергетичного штабу у Волинській ОДА.

 

Варто зазначити, що днями Кабінет міністрів України підтримав постанову про запровадження надзвичайного стану в енергетиці України через блокаду на Донбасі. За словами Володимира Гройсмана, проблема створена абсолютно штучно. Внаслідок перекриття колій в АТО сьогодні заблоковано постачання українського вугілля, бо воно добувається із українських надр, до ТЕЦ і ТЕРЦ, які виробляють електроенергію і тепло. За його словами, такі перекриття можуть привезти до відключення електроенергії, і тепла по Україні.

 

Надзвичайний стан в енергетиці України, згідно з розпорядженням уряду, набуде чинності завтра, 17 лютого, й діятиме до 17 березня. Рішенням Кабміну передбачено застосування графіків погодинного відключення електроенергії кінцевим її споживачам. Крім того, передбачено регулярний техогляд енергоблоків атомних електростанцій у вихідні дні з метою зниження навантаження на енергоблоки і, в разі необхідності, розвантаження енергоблоків.

 

Задекларованою метою НС є також економія споживання антрацитового вугілля. У Міненерго вважають, що НС дозволить заощадити від 300 до 350 тисяч тонн антрацитового вугілля.

 

У Волинській ОДА, тим часом, заспокоюють людей, наголошуючи, що такі заходи не є критичними й не призведуть до «катаклізмів» уже завтра. Це лише нагадування людям про те, що варто економити енергію та бути готовими до ймовірних аварійних ситуацій, аби за потреби, їх швидко можна було локалізувати та ліквідувати.

 

«Я звертаюся до мешканців Волинської області, надавачів відповідних послуг, споживачів різних категорій, продовжуйте, як ми це робили з вами попередні роки, активний режим енергозбереження. Головне наше завдання на сьогодні ще раз підтвердити, що програми енергозбереження та енергоефективності на Волині працюють. Споживач розуміє важливість зняття залежності від постачальників газу з боку Росії і для цього зроблено потужні кроки в частині переведення наших котелень на незалежні види палива, зосереджені на місцевих ресурсах. Звичайно дуже важливо, що протягом 2 років ми активно ведемо цю політику і бачимо серйозне зменшення споживання газу», - зазначає Гунчик.

 

Крім того, голова Волинської ОДА додав, що ситуація, яка склалася на Сході зі зменшення постачання антрацитної групи вугілля на наші ТЕС не може залишити байдужими наших споживачів, тому що в Україні діє єдина замкнута енергетична система, яка не може бути «розірвана» окремо на Схід, Захід чи Північ.

 

Тож, від волинян вимагається лишень розуміння ситуації та намагання використовувати електроенергію після 20.00 години, коли пік навантаження на мережі поступово спадає.

 

«Уряд України, перш за все, обмежив експорт антрацитової групи вугілля за межі України. В це рішення введено додаткові обмеження, пов’язані з споживанням електроенергії в світлу частину доби і ми так само звертаємося до наших споживачів, щоби максимально використовувати навантаження в той час, коли система «спокійна». Коли ми маємо можливість використати запаси системи після 20-ї години, коли поступово пік навантаження спадає», - каже губернатор.

 

Насамкінець Володимир Гунчик зазначив, що керівництво волинських шахт повинне максимально наростити видобуток вугілля, забезпечити його відвантаження споживачам для того, щоб не допустити зриву постачання електроенергії.

 

«Ми не повинні зайняти позицію: це десь там, на Сході, далеко. Ми живемо в єдиній Україні і проблеми, які виникають в одній частині, повинні бути складовою для вирішення цих проблем в цілому, враховуючи можливості західної України частково забезпечити себе за рахунок своїх внутрішніх ресурсів. Прошу максимально використати наші внутрішні волинські ресурси, в першу чергу, вугілля, торф, дрова, вторинну сировину, продовжити активну роботу по переведенню котелень на резервні види палива, а також, як би нам того не хотілося, облік енергоносіїв і своєчасний розрахунок, це основа й запорука нашої енергетичної безпеки… Енергетична безпека волинян – в руках самих волинян», - резюмував Гунчик.«Енергетична безпека волинян - в руках самих волинян», - Володимир Гунчик У зв’язку із введенням в Україні надзвичайного стану в енергетиці, очільник Волині закликав мешканців області не панікувати, а продовжувати активно дотримуватися режиму енергозбереження. Одночасно губернатор наголосив, що мова йде не про конкретні «катаклізми» в країні, а про підготовку громадян до можливих аварійних ситуацій, - інформує «Волинська правда».
Теги: Соціум Надзвичайне


Ніяких проблем із виробництвом електрики нема. Це Ахметов шантажує владу, що блокувальники не пропускають вугілля на його заводи. А влада шантажує людей віяловими відключеннями електрики. Все це ми вже проходили в часи лазаренка. Де тепер Лазаренко? Треба вже й Гройсману пакувати валізи.
02:27 17.02.17, Патріот
Відповісти
Краще зайвий раз перестрахуватися, ніж потім бути застуканим зненацька.
19:56 16.02.17, Борис
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації