Реєстрація
Волинь найсприятливіша для життя: екологічний рейтинг областей України

Волинь найсприятливіша для життя: екологічний рейтинг областей України

22:51 16.02.2017
В яких областях жити шкідливо для здоров'я, а в яких екологічна ситуація задовільна? На це тривіальне й парадоксальне запитання спробував відповісти «Фокус». Повідомляє «Волинська правда».  

Реалізовуючи ідею екологічного рейтингу областей, її ініціатори зіткнулися з несподіваною проблемою: українські екологи виявилися не в змозі надати необхідні дані щодо забруднення води і грунту, в тому числі і радіонуклідами. Фразу «Ми це не моніторимо, а моніторимо тільки те, і за нашими даними не можна робити ніяких узагальнень» вони и чули майже від кожного еколога. «Чесно кажучи, я не рекомендував би своїм друзям жити в Дніпропетровській області, - зізнався еколог Сергій. - Мало того, що там висока природна радіація - промислова діяльність навряд чи сумісна зі здоровим життям».

 

Водночас аналітики з «Фокуса» довідалися, що «жителі тих областей, які знаходяться на Українському кристалічному щиті (перш за все - Кіровоградської та Дніпропетровської), отримують підвищену дозу радонового опромінення. Що на Рівненській АЕС не передбачений проектом ставок-охолоджувач, через що станція змушена використовувати води річки Стир, в якій час від часу екологи фіксують радіоактивний тритій».

 

Пропонуючи свою версію рейтингу, вони взяли до уваги 6 показників: викиди в атмосферу забруднюючих речовин; скидання стічних, шахтно-кар`єрних і колекторно-дренажних вод; частка питної води, яка за якістю не відповідає стандарту; створення особливо небезпечних відходів I-III класів (неонові лампи, батарейки, кислоти і т д.); концентрацію нітратів у ґрунті; а також середньорічну дозу радонового опромінення, що отримує людина, яка 80% часу проводить в приміщенні.«Ми поставили не зовсім звичайний експеримент і отримали в результаті цікаву картину, - резюмують експерти з «Фокуса». - Найнебезпечніші для здоров`я - Дніпропетровська, Запорізька і Донецька області, найбезпечніші - Чернівецька, Закарпатська та Волинська».Волинь найсприятливіша для життя: екологічний рейтинг областей України В яких областях жити шкідливо для здоров'я, а в яких екологічна ситуація задовільна? На це тривіальне й парадоксальне запитання спробував відповісти «Фокус». Повідомляє «Волинська правда».  
Теги: Соціум Екологія


А ми їздимо в Хрінники купатися.
02:03 17.02.17, лучанка
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації