Реєстрація
Експерти: в Україні або введуть воєнний, або проведуть перевибори

Експерти: в Україні або введуть воєнний, або проведуть перевибори

10:57 17.02.2017
Зустріч президента Петра Порошенка з новообраним главою Сполучених штатів Америки Дональдом Трампом, яку планується провести в другій половині лютого, буде знаковою для України. Експерти прогнозують, що в разі неблагополучного результату спілкування з американським президентом Порошенко може піти на введення воєнного стану. Також не виключено, що Україну незабаром можуть очікувати дострокові парламентські або навіть президентські вибори. Посилаючись на «Апостроф», повідомляє «Волинська правда».

За версією експертів, зустріч Петра Порошенка з Дональдом Трампом може відбутися в двадцятих числах лютого. Експерти виділяють ряд ризикованих питань, які, ймовірно, будуть обговорюватися під час майбутньої зустрічі двох президентів, і можуть привести до дуже несподіваних наслідків як для самого Порошенка, так і для України. За словами політтехнолога Тараса Загороднього, «США дістало те, що відбувається в нашій країні. Тобто казка закінчилася і починається бувальщина, і доведеться платити за рахунками» . Першою «ластівкою» того, що терпіння Вашингтона закінчилось, стало анулювання візи лідеру Радикальної партії Олег Ляшку, якого в США начебто вважають одним з найбільших політичних корупціонерів в Україні.

 

Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк вважає, що Трамп може зажадати від Порошенка перезавантаження влади і дострокових парламенських перевиборів. «А для президентської партії БПП і Народного фронту - це смерті подібно», - зазначає експерт.

 

Певну напругу в майбутню розмову двох президентів уже внесла і Юлія Тимошенко. За словами глави соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка, зустріч лідера Батьківщини з новим президентом США «викликала сильні політичні ревнощі у господаря України». На його думку, «і в Вашингтоні, і в Києві прекрасно розуміють, що будь-які переговори українських політиків окрім самого Президента Порошенка, сприймаються ним як тиск».

 

Експерти не виключають і того, що Трамп взагалі відмовиться зустрічатися з Порошенком. «Швидше за все, це може бути інтерпретовано як відмова Вашингтона від підтримки, а для того, щоб підтримку знову повернути або увагу повернути, може бути прийнято рішення про введення воєнного стану», - зауважує Октисюк. З ним згоден і політолог Кость Бондаренко, який підкреслює: «Якщо політичні сили підуть на розкачку ситуації, а також при розвалі коаліції, можна взяти і ввести воєнний стан, і виборів не буде».

 

Політолог Микола Спірідонов також не виключає, що президент може піти на такий радикальний крок. Але, разом з тим, попереджає: «Воєнний стан дуже небезпечний в тому плані, що ми не зможемо кредити брати, не зможемо інвесторів залучати. З іншого боку, цілком реально, що це буде єдина можливість для чинного Президента пролонгувати термін своїх повноважень, себе зацементувати у владі».

 

Однак Спиридонов звертає увагу на інші ризики, оскільки «воєнний стан передбачає, що потрібно оголосити, з ким ми воюємо. Якщо ми оголошуємо, що ми воюємо з Росією, то це спрощує завдання Росії, а вона воює з нами поки однією лівою рукою або навіть в половину руки. А якщо ми введемо воєнний стан, не виключено, що у Путіна розв’яжуться руки воювати по-справжньому. А нам це невигідно, так як військовий бюджет РФ на порядок вище за військовий бюджет України. І по серйозному з ними воювати ми не готові».

 

На думку політолога Андрія Золотарьова, «в інтересах Порошенка провести такі вибори, поки Президент не втратив легітимності. Йому потрібно їх провести, поки у нього в руках сконцентрований дуже потужний адміністративний, інформаційний, фінансовий ресурс - поки ситуація не змусила його до дій. Якщо Порошенко не відкриє цей клапан і не зніме політичну напругу через перевибори, то в результаті через деякий час відформатують не тільки Верховну Раду, а й його самого».

 

Дострокові президентські вибори, за версіями аналітиків, можуть мати місце, якщо Захід вирішить змінити «недоговороздатного» Порошенка. «Погіршення зовнішньополітичної ситуації, а саме наростання політичної кризи, соціальні причини - у підсумку ці фактори вже через півроку можуть привести до перевиборів Президента. Крім того, слід розуміти і загрозу для де легітимації режиму Порошенка в особі Олександра Онищенка. Інформація, яку він публікує, зараз може обернутися вельми серйозною небезпекою для українського президента», - резюмує Золотарьов.Експерти: в Україні або введуть воєнний, або проведуть перевибори Зустріч президента Петра Порошенка з новообраним главою Сполучених штатів Америки Дональдом Трампом, яку планується провести в другій половині лютого, буде знаковою для України. Експерти прогнозують, що в разі неблагополучного результату спілкування з американським президентом Порошенко може піти на введення воєнного стану. Також не виключено, що Україну незабаром можуть очікувати дострокові парламентські або навіть президентські вибори. Посилаючись на «Апостроф», повідомляє «Волинська правда».
Теги: Соціум Політика


Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації