Реєстрація
Знищені бурштинокопачами ліси відновлять

Знищені бурштинокопачами ліси відновлять

12:33 17.02.2017
Пілотний проект з рекультивації лісогосподарських земель, пошкоджених незаконним видобутком бурштину на Волині, в Рівненській і Житомирській областях дозволить протягом 5 років відновити знищені ліси. Про це повідомили голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич під час прес-конференції сьогодні у Києві. Посилаючись на АСН, повідомляє «Волинська правда».

«Постанова Кабінету міністрів (щодо старту пілотного проекту) дійсно дуже важлива. Насамперед вона частково дає відповідь на питання легалізації самого видобутку бурштину», - зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

 

По-друге, за його словами, завдяки прозорим конкурсам і спрощеній процедурі отримання дозвільної документації під контролем держави будуть проведені роботи з рекультивації, жителі громад отримають нові робочі місця, а самі громади - надходження від сплати податків та зборів, що сприятиме їхньому соціально-економічному розвитку.

 

«Напевно, основне - це вирішення екологічного питання - рекультивації пошкоджених земель лісового фонду», - сказав він.

 

Він зазначив, що сам процес рекультивації дуже дорогий і ця постанова дає відповідь, хто буде проводити рекультивацію постраждалих ділянок та за які кошти. Передбачається, що виконавцями пілотного проекту будуть спеціалізовані державні підприємства, а саме ТОВ «Бурштин України» та ДП «Укрбурштин».

 

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич повідомив, що рекультивація земель може початися в кінці 2017 - на початку 2018 року.«Термін дії постанови 2016-2021 рр., тобто 5 років для реалізації цього пілотного проекту», - нагадав він.

 

Планується, що до 50% прибутку від додаткового видобутку бурштину залишиться в регіонах. Пріоритет при отриманні підрядів на розвідку, видобуток, переробку бурштину на ювелірну продукцію отримають місцеві громади і компанії, зареєстровані на цих територіях. Реалізація цього проекту дозволить вже протягом 5 років відновити тисячі гектарів знищених лісів, створить, за попередніми розрахунками, до 10 000 робочих місць, а додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів складуть до 500 млн гривень на рік.Знищені бурштинокопачами ліси відновлять Пілотний проект з рекультивації лісогосподарських земель, пошкоджених незаконним видобутком бурштину на Волині, в Рівненській і Житомирській областях дозволить протягом 5 років відновити знищені ліси. Про це повідомили голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич під час прес-конференції сьогодні у Києві. Посилаючись на АСН, повідомляє «Волинська правда».
Теги: Соціум Екологія


Може нарешті з видобутком бурштину наведуть порядок.
14:13 19.02.17, Фаїна
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації