Реєстрація
Лучани обурені постановою Уряду про «необмежені» права інспекторів праці

Лучани обурені постановою Уряду про «необмежені» права інспекторів праці

20:03 17.02.2017
Новації у перевірках роботодавців, розширений список контролюючих органів і штрафи в 320 тисяч гривень: такі законодавчі правила знищать малий та середній бізнес в Україні, – так вважають депутати Луцької міської ради. Щоб не допустити цього вони будуть звертатися до ВР України та міських рад обласного значення, - повідомляє «Волинська правда».

Луцька міська рада засуджує дії Уряду в питанні нововведень у трудове законодавство, вважаючи що прийняття Постанови «Деякі питання реалізації ст. 259 Кодексу законів про працю України та ст. 344 закону України «Про місцеве самоврядування» ще більше загострить і без того напружену ситуацію в суспільстві та спричинить масові протести підприємців.

 

Причиною такої позиції стало прийняття нових законодавчих актів, які встановлюють великі штрафи для підприємництва за порушення трудового законодавства (від 9 тисяч грн до 320 тисяч грн) та необмежені права інспекторів праці, які здійснюватимуть численні перевірки.

 

Своє обурення представники Луцької міської ради висловили у зверненні до верховної ради. А розгляд проекту цього звернення та його обговорення відбувся вчора, 16 січня, під час координаційної ради з питань розвитку підприємництва у луцькому ЦНАПі.

 

Депутат Луцької міської ради, юрист Андрій Козюра каже, що ті повноваження, які матимуть інспектори праці навіть мають більшу силу, ніж правоохоронці.

 

«У нових правилах підприємці повинні мати навіть окреме приміщення для того, щоб інспектори праці, які прийдуть з перевіркою у будь-який час доби, мали місце для спілкування з найманими працівниками. Крім того, їм потрібно надати усі документи пов’язані з трудовими відносинами».

 

Андрій Козюра каже, що таким чином будуть можливості для «брудних» зловживань і розправою з «неугодними» бізнесменами, шляхом винесення непосильних штрафів, які в сотні разів вищі за кримінальні злочини.

 

У зверненні депутатів Луцькради, зокрема, йдеться, що «кабмін, прикриваючись метою затвердити порядок здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, перетворює Державну службу України з питань праці у каральний орган виконавчої влади, який буде наділений необмеженими правами та направлений на тотальне знищення малого та середнього бізнесу в Україні».

 

На думку авторів звернення, окремі положення постанови суперечать Конституції в частині дотримання прав і свобод особи та здійснення на неї тиск і примус, а також порушуються права приватної власності.

 

«Ми не повинні чекати коли Уряд прийме цю постанову, необхідно говорити про це і заявляти вголос про свої права» , - закликає Андрій Козюра підприємців та народних обранців.

 

Перш ніж звернення буде надіслане, його повинні погодити депутати на черговій сесії міської ради.Лучани обурені постановою Уряду про «необмежені» права інспекторів праці Новації у перевірках роботодавців, розширений список контролюючих органів і штрафи в 320 тисяч гривень: такі законодавчі правила знищать малий та середній бізнес в Україні, – так вважають депутати Луцької міської ради. Щоб не допустити цього вони будуть звертатися до ВР України та міських рад обласного значення, - повідомляє «Волинська правда».
Теги: Політика Право і закон


Козюра хай за всіх лучан не розписується. Його діяльність в Луцьку давно має бути предметом пильного вивчення прокуратури.
21:18 17.02.17, Ліля
Відповісти
Козюра згадав про права особи. Ха-ха. Коли захоплював у Луцьку землі під своє сумнівне будівництво, то про права лучан не згадував.
20:38 17.02.17, Міла
Відповісти
Давно треба тих роботодавців треба перевірити! Вони корчать з себе панків, над людьми знущаються: працюють понаднормово, а не платять, оформляють на півставки, зарплата в конвертах і т.д. Обнагліли до предєла! Хай хоч хтось має повноваження, щоб їх прижати.
20:22 17.02.17, злий
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації