Реєстрація
Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО)

Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО)

15:42 17.02.2017
Експедиція луцьких журналістів та газовиків вирушила у тур Волинню, аби протестувати якість газу, що надходить в труби споживачів. Для цього було здійснено три контрольних проби блакитного палива. Поїздка відбулася 15 лютого, а серед делегації був і представник першого незалежного інтернет-видання «Волинська правда».

ЗУПИНКА № 1 – оселя громадянки Осадчої

 

Першим пунктом на мапі прес-туру стало місто Рожище. Тамтешня жителька Людмила Осадча звернулася до ПАТ "Волиньгаз" із скаргою на якість газу. На думку жінки, паливо розбавляють, адже воно горить «кольорами веселки» і повільніше нагріває чайник.

 

 

Аби розвіяти сумніви жінки у якості палива, працівники «Волиньгазу» замовили фахову незалежну експертизу в спеціалістів державного підприємства «Івано-Франківськстандартметрології», яка вартувала волинським газовикам майже дві тисячі гривень. Дослідження спрямоване на визначення якісних показників природного газу.

 

 

Представник ДП «Івано-Франківськстандартметрологія», інженер I категорії випробувального центру Михайло Голей розповів присутнім, що лабораторія державного підприємства акредитована на такі дослідження. За його словами, частіше подібні експертизи замовляють державні установи і підприємства, ніж кінцеві споживачі.

 

Зауважимо, що процедура відбору газу в оселях споживачів та на газорозподільних об’єктах відрізняється. Тиск газу у кінцевих споживачів є нижчим, тож, аби взяти пробу палива в оселі Людмили Осадчої застосовували спеціальну установку. Прилад дозволяє збільшити тиск для того, щоб взяти проби, необхідні для експертизи.

 

 

Михайло Голей зауважив, що експертиза порівняє дослідження, здійсненні лабораторіями ПАТ «Волиньгаз» та ДП «Івано-Франківськстандартметрологія». Зокрема, перевірятимуть ряд показників, прописаних у чинному ГОСТі 1987 року.

 

Відповідно до процедури газовики взяли три проби блакитного палива для перевірки якісних показників. Відтак газ перевірятимуть на нижню та верхню теплоту згорання, відносну густину, число Воббе. Результати дослідження прикарпатської лабораторії стануть відомі через декілька днів.

 

Впевненість у якості газу висловив начальник управління експлуатації ПАТ «Волиньгаз» Андрій Цибульський. «Люди нарікають, що ми розбавляємо газ. Найдешевше розбавити киснем, але тоді може відбутися вибух у газопровід. Жодна організація на це не піде. Це ризиковано. Якщо розбавляти чистим азотом і його буде більше 7,5%, то може відбутися відрив полум`я від комфорки і привести до нещасного випадку», - запевнив фахівець.

 

 

На переконання Андрія Цибульського, не можна робити висновок про якість палива по його кольору та тому, як швидко закипає чайник, адже на це може впливати чимало інших факторів. Для прикладу, колір може змішуватися внаслідок некоректного змішування газу із повітрям та проблем з вентиляцією.

 

Людмила Осадча переконана у тому, що вчинила правильно, погодившись на лабораторне дослідження «голубого вогника». Жінка хоче з’ясувати, якої ж якості газ, що транспортується до її помешкання.

 

 

Зупинка № 2 – газорозподільна станція у Ковелі

 

Після зупинки у Рожищах експедиція вирушила до Ковеля. Саме там фахівці взяли ще одну пробу палива на газорозподільній станції. Перед входом на об’єкт присутнім провели інструктаж з техніки безпеки та роздали каски.

 

 

Про роботу ковельської ГРС журналістам розповів головний інженер Волинського управління магістральних газопроводів Вадим Шавлай, який зауважив, що якісні показники природного газу на газорозподільних станціях можуть відрізнятися, адже кінцевим споживачам паливо транспортується з різних ГРС. Незважаючи на це, головний інженер впевнений, що блакитне паливо, яке використовують волинські споживачі, повністю відповідає прийнятому ГОСТу.

 

Вадим Шавлай, як і інші його колеги, повністю відкидає всі звинувачення у змішуванні газу. «Газовики в особі регіональної газової компанії абсолютно не зацікавлені у змішуванні газу з повітрям. Якщо гіпотетично, ми якось запомпували б туди повітря, ми б запомпували бомбу. Тому це виключається апріорі. Ми так само є кінцевими споживачами того газу. Куди він потрапить, чи мені у квартиру, чи вам – це Богу тільки відомо. Ніхто на себе таку відповідальність не візьме», - заявив він.

 

 

Поки журналісти дізнавалися інформацію про діяльність ГРС, працівники «Укртрансгазу» брали проби для експертизи. Для цього вони перевірили об’єкт на загазованість, адже природне паливо на станції не має запаху. Газ відкачали у спеціальний балон та, запломбувавши його, відправили на експертизу.

 

 

 

 

Після цього «газова» експедиція вирушила до лабораторії ГКС «Ковель», де аналізували проби газу, відібрані на газорозподільній станції. Хімік 2-ї категорії Марія Горобець розповіла журналістам про те, що здійснює аналіз газу протягом майже 30 років. За весь цей час дослідження не показували відхилення від допустимих норм якості природного газу.

 

Відібраний газ пройшов двадцятихвилинне комп’ютерне тестування. «Нижча теплота згорання – 8 241 Ккал/м3, густина – 0, 7139 кг/м?. Вміст кисню – 0, 005 % при допустимій нормі 1 %. Азоту також немає: усього 0,9 %. Заключення – газ якісний», - підсумувала Марія Горобець.

 

 

Дорогою до Луцька експедиція взяла ще одну пробу газу. Цього разу місцем для відкачування палива став газорозподільний пункт ПАТ «Волиньгазу» у Ковелі. Працівники ПАТ «Волиньгаз» відкачали паливо та запломбували зразки.

 

«Волиньгаз» протягом декількох днів оприлюднить результати досліджень на якість блакитного палива та його фізико-хімічний склад за результатами досліджень трьох лабораторій.Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Експедиція луцьких журналістів та газовиків вирушила у тур Волинню, аби протестувати якість газу, що надходить в труби споживачів. Для цього було здійснено три контрольних проби блакитного палива. Поїздка відбулася 15 лютого, а серед делегації був і представник першого незалежного інтернет-видання «Волинська правда».
Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО) Луцькі журналісти з’ясовували, чи розбавляють газ для волинян (ФОТО)
Теги: Соціум


А чого аналізи робила Івано-Франківськстандартметрологія? Волиньстандартметрологія не вміє чи не пов’язана з волинськими газовиками спільними схемами?
21:39 17.02.17, Лєра
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації