Реєстрація

Суд виніс свій вердикт активістці луцького Євромайдану

09:54 17.12.2013
Клопотання слідчого та прокурора про застосування до активістки Євромайдану і лідерки «Нацальянсу» Майї Москвич у вигляді домашнього арешту суд задовольнив частково, – інформує «Волинська правда».
Судове засідання після перерви розпочалося вчора о 16 годині 30 хвилин і закінчилося о 22 годині. Однак всі ці п’ять з половиною годин активісти, які прийшли до приміщення суду на підтримку Москвич, стійко витримали на холоді та практично безперестанку скандували. Також співали «Гімн України» та пісню «Волинь моя».
Нагадаємо, що слідчий по справі Юрій Маркевич на судовому засіданні, яке відбулося вчора зранку, наполягав на перекваліфікації злочину на частину 2 статті 296 ККУ. Себто, підбурення і заклики до знищення майна, яке є власністю держави. Таким чином слідчий просив доповнити клопотання запобіжними заходами для Майї Москвич у вигляді домашнього арешту терміном до 2 місяців.

На судовому засіданні, яке відбулося після перерви – о 16 годині 30 хвилин, слідчий Юрій Маркевич та прокурор Вадим Приймачок запевняли суд на необхідності застосування до Москвич домашнього арешту, згідно якого вона не повинна виходити зі свого помешкання з 19 години до 7 ранку, а також вона повинна носити електронний браслет, як засіб контролю над нею правоохоронними органами.

Доцільність такої міри покарання слідчий та прокурор мотивували тим, що дівчина всіляко може заважати слідству, наприклад виставлятиме в Інтернеті провокаційну інформацію, або поїде до столиці на Євромайдан.

В свою чергу Майя Москвич не погодилася з такою мірою покарання, мотивуючи, що вона згідно Конституції України має право на власну думку, а також право висловлювати її іншим людям.

Суддя звернувся до слідчого і прокурора з запитанням, чому вони не обрали більш м’якого запобіжного заходу для підозрюваної, такого як застави, поруки чи особистого зобов`язання?

Свою позицію прокурор пояснив тим, що Москвич є головою «Нацальянсу», а ця організація сповідує радикальні методи впливу в суспільстві, тому він висловив свої підозри, що дівчина, перебуваючи на свободі без контролю, сприятиме вчиненню інших кримінальних дій. Щодо електронного засобу контролю пояснив: значна кількість працівників правоохоронних органів задіяні в охороні громадського порядку, тому це ускладнюватиме контроль працівників міліції за поведінкою підозрюваної.

Адвокат дівчини Сергій Величко заявив, що обвинувачення слідчого та прокурора необґрунтовані та штучно створені. Стосовно пошкодження його підзахисною портретів Президента заявив, що «від Януковича не поступало заяв, що він вбачає в діях підзахисної особисту образу».

В результаті двогодинної нарадчої кімнати, суд ухвалив клопотання слідчого та прокурора задовольнити частково. Зокрема, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту змінено на особисте зобов’язання. Однак дівчині таки доведеться носити протягом 60 днів електронний засіб контролю у вигляді браслета на руці. Також активістці заборонили виїжджати за межі Волині без дозволу слідчого, відвідувати головне місце проведення масових заходів – Театральний майдан та повідомляти слідчому про зміну місця проживання чи роботи.

Москвич таке рішення суду оцінила як надто суворе. Дівчина впевнена: таким чином міліція хоче контролювати кожен її крок і вдень і вночі.

Як заявив адвокат дівчини, він з рішенням суду не погоджується, тож буде подавати на апеляцію.

Теги:


Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації