Реєстрація

Колишній володимир-волинський єпископ має шанс очолити УПЦ

10:45 8.07.2014
Вчора під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри Високопреосвященнішого митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія визначено дату обрання нового Предстоятеля. Інформує, посилаючись на офіційний сайт УПЦ, «Волинська правда».
Як значиться у журналі №35 засідання Священного Синоду, ухвалено скликати Собор єпископів Української Православної Церкви в місті Києві 13 серпня 2014 року для обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви – Митрополита Київського і всієї України.
«ВП» нагадує, що Блаженніший митрополит Володимир, який був другим Предстоятелем УПЦ, 121 Митрополитом Київським, помер 5 липня. А 7 липня його поховано на братському кладовищі Києво-Печерської лаври.

Експерт «Тижня» релігієзнавець Андрій Юраш вважає, що найбільше шансів стати новим Предстоятелем має митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, який з 24 лютого цього року – місцеблюститель Київської митрополичої кафедри. На думку експерта, «він є прихильником проросійсько-промосковської групи у церкві».

Водночас, на думку Юраша важко сказати, хто очолить проукраїнську партію на майбутніх виборах: «Драбинка усунули від електорального процесу, тому про нього як про кандидата з формальної точки зору не варто говорити, щоправда Архієрейський собор може все. На мій погляд Драбинко був би чудовою, перспективною постаттю, готовою до важливих кроків та рухів. Але він не є архієреєм, він був вікарієм і не має прав для участі без зміни статуту. В цьому таборі є і інші цікаві постаті, які б могли репрезентувати українську церкву, наприклад, митрополит Вінницький Симеон – харизматична та яскрава особистість, організатор і людина близька до президента Порошенка».

«ВП» нагадує, що митрополит Вінницький і Барський Симеон (Володимир Іванович Шостацький) народився 3 листопада 1962 року в селі Райківці Хмельницької області в селянській родині. З 1983 по 1987 рік навчався у Вінницькому медінституті, а протягом 1987-1991 років - у Московській духовній семінарії. 6 грудня 1990 року в Московському Даниловому монастирі пострижений у чернецтво з ім`ям Симеон (на честь Симеона Стовпника. 7 квітня 1995 року возведений у сан ігумена, а 23 листопада того ж року – в сан архімандрита. З 4 травня 1996 року став єпископом (відтак архієпископом) відроджуваної стародавньої Володимир-Волинської єпархії.

Теги:


Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації