Реєстрація

«Король» Столяр і блазень Кварцяний

13:04 4.04.2011
«Людина, яка творить історію».

Ви не знаєте, про кого це? Про Сталіна чи Рузвельта? Про Кеннеді чи Хрущова? А, може, про Наполеона? Чи про сучасників: Обаму, Путіна, Кучму, Ющенка, чи, зрештою, Януковича? А от і ні. Все це про Столяра. Столяра Василя Андрійовича, президента футбольного клубу «Волинь».

Залишимо на совісті авторів заголовок інтерв’ю, яке Василь Столяр дав для Westua.net (опубліковано: 2011.01.10 21:24). Воно так і називається «Василь Столяр – людина, яка творить історію». Чомусь «забули» автори вказати, що Столяр «творить історію» ФК «Волинь», та аж ніяк не історію України, ба навіть не Волинської області.

Хоча в історію Волині Василь Столяр таки увійшов. Із чорного входу. А «прославився» він спробою вкрасти в держави 583,3 млн. гривень. Це приблизно стільки ж, скільки сьогодні становить бюджет Луцька. У 2002 році, коли він придумав цю оборудку, ця сума становила два обласних бюджети.

Тоді пан Столяр неабияк «підставив» губернатора області Анатолія Француза. Щойно приїхавши на Волинь, Анатолій Йосипович поспішив похвалитися перед Президентом Леонідом Кучмою, що нарешті цей депресивний регіон оживає. Свідчення цьому – іноземні інвестиції на 3,5 мільярда (!) гривень. Не розібрався Герой України тоді, що до чого. Це ледь не вартувало йому посади.

А в 3,5 мільярда гривень Василь Столяр оцінив права на трансфер, інформацію та використання учбово-тренувального процесу гравців футбольної команди СК «Волинь-1». Їх він нібито продав товариству з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб «ФК «Волинь». А до того ними нібито володіло підприємство «Катерина», яке було дочірнім в українсько-польського спільного підприємства «Імекс Лтд».

Ну, продав Столяр сам собі інтелектуальну власність на футбольний клуб «Волинь», і що з того? Та те, що одразу після цього він подав у податкову папери, що держава має повернути за цією липовою угодою 583,3 мільйона гривень ПДВ.

Кажуть, коли Кучмі доповіли про цю оборудку, він був сам не свій від люті. Ще б пак! 3,5 мільярда гривень (660 мільйонів доларів) – це на 2002 рік більше, ніж бюджет Міністерства оборони України. До речі, за «Челсі» Абрамович заплатив у 2003-му утричі менше. Леонід Данилович тоді вибухнув: «Красти з бюджету не дозволю! Руки повідриваю!»

Чи навчила ця історія чомусь Столяра? Як свідчить подальший хід подій, нічому.

Він і сьогодні сумує, що три роки, з початку фінансової кризи, держава не повертала ПДВ. Але ж даруйте, цей податок відшкодовують тільки підприємствам-виробникам, які експортують свою продукцію за кордон. Тим часом сам пан Столяр підтверджує, що соки Рожищенського консервного заводу, власником якого він є, більше збувають в Україні. За що ж йому повертати ПДВ? За охоронні послуги, за ресторанно-готельний бізнес чи, може, за вирощування лохин? А, можливо, Василь Столяр розкаже казочку про виробництво й експортування ним фосфоритних та органо-мінеральних добрив, білого мармуру, вогнетривких вхідних дерев’яних дверей для квартир?

Не знаю, як там у нього справи із вирощуванням лохин, але те, що він хотів би «розводити лохів», то це справді так. Та біда його в тім, що сьогодні надворі вже не «романтичні» 90-ті. І в прокуратурі, і в податкових органах випадкових людей не залишилося. А за заяви Василя Столяра, що в нього нібито вимагають хабара, можна відповісти і в суді.

Знаючи, що сьогодні ведеться суворий контроль за кожною бюджетною гривнею, пан Столяр, схоже, вирішив ще раз випробувати долю. І обпікся.

Наприкінці лютого цього року прес-служба ДПА України у Волинській області поширила інформацію про спробу ухилення від сплати 2,6 мільйона гривень платежів та замаху на незаконне відшкодування більш ніж мільйона гривень ПДВ.

«Податкову декларацію з ПДВ фірми, якій належить один із місцевих консервних заводів, генеральний директор за власним підписом подала до Луцької ОДПІ, – йдеться у повідомленні прес-служби ДПА на Волині. – Саме із цього документа випливало: ТОВ претендує на відшкодування більш ніж мільйона гривень податку на додану вартість.

Однак, як з’ясували співробітники волинської податкової міліції, законних підстав на отримання коштів з держбюджету фірма не мала: господарська операція, яка нібито давала усі підстави для відшкодування ПДВ, насправді була безтоварною.

Ця сумнівна оборудка виявилася чи не останньою у ланцюгу віртуальних схем, здійснивши які, фірма ухилилася від сплати податків та мита на 2,6 мільйона гривень. Ключ до розкриття таємниці такого масштабного ухилення від сплати податків – імітація вивезення придбаного товару.

Спочатку придбали і завезли в Україну, а потім вивезли назад, бо не змогли розмитнити – це офіційна версія для податківців. Водночас нібито придбали аналогічне обладнання цього разу не в італійської фірми, а в київської, яка в свою чергу купила лінію у столичного підприємства-банкрута.

Однак сьогодні у податковій міліції знають достеменно: за цим псевдотранзитом, який належним чином облікувався в офіційній звітності, – намір не сплатити до бюджету 2,6 мільйона гривень платежів.

Насправді ж імпортоване обладнання завезли і встановили на підприємстві в одному із райцентрів лише раз. Після усіх оперативно-розшукових заходів та санкціонованого обшуку на консервному заводі – це остаточний висновок податкових міліціонерів».

Як повідомило із посиланням на достовірні джерела інтернет-видання «Волинські новини», мова йде про Рожищенський консервний завод, власник якого – Василь Столяр.

Скажіть, ви тут побачили політику? Чи, може, футбол? Як на мене, це чергова спроба нажитися на державних, тобто наших з вами (платників податків), коштах. А це – ніщо інше, як кримінал.

Проте друг пана Столяра і за сумісництвом головний тренер футбольного клубу «Волинь» Віталій Кварцяний у своїх епатажних виступах на прес-конференціях знову затягнув свою улюблену мелодію: «Прокуратура і податкова нам заважають працювати». Манія величі його довела до того, що він уже по-панібратськи звертається до генпрокурора України: «Пане Медведько, скажіть нашому прокуророві області, якого біса він лізе у футбольну команду. Наркотиками ми не займаємося, зброєю не торгуємо, проституцію не контролюємо, бандитизмом не займаємося, квартири не грабуємо, дітей не крадемо, жінок не продаємо...»

Цей спіч у спілкуванні з журналістами пан Кварцяний повторив у різних аудиторіях, як мінімум, тричі. Та одного разу таки проговорився, додавши: «Ну, є у нас схеми. Але ж це треба голову мати, щоб схеми придумати».

Так от, так звані схеми – це ніщо інше, як крадіжка державних (читай – людських) грошей. А крадіжка – кримінально карне діяння, незалежно від того, з якою метою воно вчинене.

Тепер у висловлюваннях парочки Столяр-Кварцяний знову вилізла тема луцького стадіону «Авангард». І це після того, як сесія міської ради, депутатом якої є пан Кварцяний, вирішила запропонувати керівництву клубу «Волинь» підписати на 49 років договір оренди із символічною платнею – 1 гривня на рік. Притім усі витрати на обслуговування стадіону мав би взяти на себе орендонаймач – футбольний клуб.

Очевидно, пан Столяр не погоджується з цим і хотів би, щоб було, як раніше: він проводить на стадіоні футбольні матчі, забирає платню за вхід собі, а плату за комунальні послуги щоб вносило комунальне підприємство «Луцький стадіон «Авангард». Нинішній директор комунального підприємства Костянтин Пантік, справедливо вважаючи такі умови кабальними, не погоджується платити за «бізнесмена» Столяра. Ну, скажіть: чому місто (а комунальне підприємство є власністю міста) має платити за, приміром, очистку футбольного поля від снігу, якщо за це вже заплатив уболівальник, який придбав квиток на матч? Адже футбольний клуб не ділиться з комунальним підприємством доходами від продажу квитків чи трансляцій матчів, хоча саме стадіон «Авангард» показують по телевізору.

До речі, в договорі оренди, підписаному 10 років тому, було передбачено, що «Спортивний клуб «Волинь-1» прийме на роботу на контрактній основі працівників стадіону. Цього не було виконано. Тому Костянтин Пантік, який щойно очолив КП «Луцький стадіон «Авангард», провів скорочення штатної чисельності працівників стадіону, залишивши, як розповідає пан Кварцяний, у штаті посади директора, головного бухгалтера, чотирьох сторожів. А то виходило, що працівники стадіону працювали на приватний футбольний клуб, а зарплату їм мало виплачувати місто, бо футбольний клуб за оренду стадіону нічого не платив (згідно з тим же договором, нульову ставку орендної плати мав би компенсувати капітальний ремонт приміщення, футбольного поля і добудова приміщення, які зобов’язувався виконати СК «Волинь-1»).

І ось тепер пан Кварцяний в ультимативній формі вимагає звільнити із займаної посади директора КП «Луцький стадіон «Авангард» Костянтина Пантіка. За що? За те, що не дав довести комунальне підприємство до банкрутства, за те, що не дав роздерибанити гроші міського бюджету (наші з вами, лучани, гроші)?

А за те, що перший заступник міського голови Святослав Кравчук не погодився на цей безглуздий ультиматум, Віталій Кварцяний ображено вийшов із фракції «Фронт змін» у міській раді. Святослав Євгенович чітко висловився у своєму комантарі такого вчинку: «Очевидно, що Віталій Кварцяний переплутав політику зі спортом, заявляючи, що міська рада нічого не робить для розвитку футболу в місті».

За словами першого заступника міського голови, «на сьогодні ФК «Волинь» має перед КП «Стадіон «Авангард» заборгованість за електроенергію у сумі більш ніж 30 тисяч гривень. Завдяки Луцькій міській раді увімкнено підігрів футбольного поля. Таким чином, загальна заборгованість становить понад 60 тисяч гривень. Що стосується прибирання стадіону, то всі відповідні роботи виконували працівники комунальних підприємств міста Луцька, була задіяна комунальна техніка.

Згідно з домовленостями з минулим керівництвом міста і з рішенням сесії міської ради, виконавчому комітету дозволено укласти договір оренди стадіону з ФК «Волинь» на 49 років за 1 гривню на рік. Однак від клубу поки що відповіді немає, і ця позиція є дуже вигідною, адже таким чином керівництво команди перекладає провину за всі біди на міську раду».

І насамкінець про політику. Василь Столяр у січневому інтерв’ю для Westua.net заявив, що не проти балотуватися у народні депутати України. Кварцяний же, мабуть, згораючи від манії власної величі, взагалі заявив, що тільки заради ньому і Столяру політична партія «Фронт змін» потрапила до Волинської обласної і Луцької міської ради. Проте факти говорять про інше. Якби це було правда, не програв би Василь Столяр по мажоритарному округу в Рожищенському районі вибори до обласної ради директору Волинського обласного центру зайнятості Раїсі Кучмук, яка балотувалася від взагалі маловідомої партії «Солідарність жінок України», а Віталій Кварцяний – директору КП «Луцькводоканал» Іванові Корчуку, якого в депутати Луцької міськради висунула партія «За Україну!». Цілком очевидно, що проголосували за виборчі списки «Фронту змін» по Волині загалом і в Луцьку зокрема завдяки харизмі його лідера Арсенія Яценюка. Та, мабуть, варто Арсенію Петровичу уважніше придивлятися до тих людей, які примазуються до його імені на місцях, бо з такими «королями» і їхніми блазнями можна весь свій авторитет розгубити.Теги:


Цитата: "Достойні "Фронтовики". З такими Арсеній ПЕтрович "далеко" зайде. А жаль". До речі Арсенія Петровича фінансує Фірташ. Тобто влада людям розводняк влаштовує підсовуючи липових опозиціонерів...
01:01 12.04.11, Сотник
Відповісти
8bceLh <a href="http://wyjbykxpsifa.com/">wyjbykxpsifa</a>, [url=http://ftyvioadtgsb.com/]ftyvioadtgsb[/url], [link=http://osybjxmownzh.com/]osybjxmownzh[/link], http://cshrmfbybumu.com/
00:48 18.07.16, zFxITRirOyKsSnN
lCGBbC <a href="http://davupdjnasfx.com/">davupdjnasfx</a>, [url=http://mdqxozkazmht.com/]mdqxozkazmht[/url], [link=http://fcfvjufjkkio.com/]fcfvjufjkkio[/link], http://oxkwwgvtgbcb.com/
19:52 07.07.16, OWjBXvemZ
uInqqc <a href="http://vqgewikauiho.com/">vqgewikauiho</a>, [url=http://oormotqsbhte.com/]oormotqsbhte[/url], [link=http://nbkppxoccqyl.com/]nbkppxoccqyl[/link], http://ipertfdchfxn.com/
21:04 19.06.16, yRIWGXizUhTvFAfjD
n2Onql <a href="http://wvlnoklivvgh.com/">wvlnoklivvgh</a>, [url=http://hzzlbvrmdmlo.com/]hzzlbvrmdmlo[/url], [link=http://afeljmksbkxr.com/]afeljmksbkxr[/link], http://zkobrmhknjck.com/
15:33 03.06.16, gexLyrLRzax
Іде боротьба між Кравчуком та Столяром, хто ж піде по Луцьку до Верховної Ради від Фронту Змін. А може це просто вистава розіграна двома акторами щоб надурити людей і забрати стадіон. Один буде казати я боровся за стадіон до кінця, а інший скаже. що позиція Кравчука примусила нас забрати стадіон аби зберегти його для громади.Фан
00:23 06.04.11, Фан
Відповісти
Якщо це правда, то чим займається прокуратура та МВС?
22:31 05.04.11, Андрій
Відповісти
Слава Богу, хоч при теперішньому президентові почали боротися з корупцією. В бюджеті немає якихось 700 грн., щоб пенсії заплатити, а вони все крадуть і крадуть державні, народні, кошти. А Волинська правда - молодці!!!
00:30 05.04.11, Таня
Відповісти
Цікавого "свого" нардепа може мати Луцьк, якщо восени 2012 року проголосує за Столяра. А може - Кварцяного в парламент? Він би переплюнув Івана Стакановича (ну того, що Ющенку гусаків дарував), що звертався: "Ей ви, депутат, що в задньому проході"! Достойні "Фронтовики". З такими Арсеній ПЕтрович "далеко" зайде. А жаль.
20:24 04.04.11, свій
Відповісти
Цікавого "свого" нардепа може мати Луцьк, якщо восени 2012 року проголосує за Столяра. А може - Кварцяного в парламент? Він би переплюнув Івана Стакановича (ну того, що Ющенку гусаків дарував), що звертався: "Ей ви, депутат, що в задньому проході"! Достойні "Фронтовики". З такими Арсеній ПЕтрович "далеко" зайде. А жаль.
22:22 04.04.11, свій
Відповісти
Ви б ще написали, скільки ще в "короля" працевлаштовано колишніх працівників правоохоронних органів. За які заслуги вони кришують його бізнес?
20:14 04.04.11, cтепан володимирович
Відповісти
А що там з тою рятувальною станцією? Як там Столяр господарює? Чи обнесли парканом впритул до озера і всьо на тому?
19:54 04.04.11, Неля
Відповісти
Чому, шановні редактори, не з`являється мій коментар. Мо щось не так?
16:59 04.04.11, Ігор
Відповісти
Цікава інформація! Отакі вони гадьониши! Ще й квитки на футбол занебесні роблять! Якби не кварцяний зі столяром то Яценюк набрав би більше голосів!
15:55 04.04.11, Лучанин
Відповісти
Шкода, що колись рейтинговий сайт "Волинська правда", започаткована Буряком і Пирожиком, перетворився на смітник. Замість аналітики,чи бодай спроби на неї, суцільні примітивізм і заказуха. А для таких авторів як "Павло Даниленко" варто зауважити, що ця "висока журналісти" змахує на самореалізацію неповноцінного)
15:37 04.04.11, Ігор
Відповісти
Коментар:
Ваше ім`я:
e-mail:
32+16=?
Ви незареєстрований користувач, тому коментар з’явиться після перегляду модератором. Зареєструйтеся, будь ласка, щоб мати можливість залишати коментарі без модерації